تاریخچه یونان

  • اقامت یونان
  • مهاجرت یونان
  • اخذ ویزای یونان
  • مترجم زبان یونانی
  • سرمایه گذاری یونان
  • وکالت مهاجرت یونان

تاریخچه یونان

تاریخچه یونان

تاریخچه یونان


یکی از مواردی که تمام کسانی که قصد اخذ اقامت یونان را دارند باید بدانند و در مورد ان آگاهی کسب کنند موقعیت جغرافیایی و تاریخچه ی کشور یونان است.یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است.
. سرزمین اصلی یونان با هوایی معتدل و فرهنگ و هنر و تاریخچه ی غنی در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه محصور شده و از غرب به دریای یونان محدود است. «یونان» نام فارسی این کشور است.
یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطهٔ ترکان عثمانی است. این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی شناخته میشود.
زادگاه فلسفه غرب، بازی‌های المپیک، علوم سیاسی، نمایشنامه‌نویسی (شامل هردو نوع کمدی و تراژدی) و بسیار از هنرمندان و دانشمندان یونان است.
یونان دارای تاریخی ویژه و پرحاشیه است و دارای میراث فرهنگی غنی است که به طور قابل توجهی در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه نفوذ کرده است .
فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب میشناسیم ریشه در فرهنگ و هنر یونان دارد.
امروز یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی)، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی)، ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی)، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی)، آژانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱ میلادی) است.
آتن پایتخت یونان است و سالونیک، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ و زیبا ی آن به شمار می‌روند که هر ساله تعداد زیادی از مردم کشور های خارجی خواستار اخذ اقامت یونان ومهاجر به کشور یونان جهت سکونت در این شهر ها هستند.

نام
نام یونان نامی است که مردم باستانی شرق برای اشاره به یونانی‌ها به کار میبردند که از زبان پارسی باستان آمده است و آن خودش از یونانی و از شهر ایونیا در کناره غربی آسیای صغیر گرفته شده است.تمام ملت‌های زیر تسلط ایرانی‌ها با این نام که از واژه سانسکریت Yavana گرفته شده بود و یکی از واژه‌هایی است که در منابع سانسکریت باستان با آن برمیخوریم.در آغاز در دستور زبان پانینی و سپس در زبان پالی Yona و در هند و یونانی Yonaka ذکر شده است.واژه یونان هم اکنون در فارسی ، ترکی ، عربی ، هندی ، ارمنی ، آرامی ، مالایی و اندونزیایی برا ی کشور یونان به کار می‌رود.

پرچم یونان
پرچم یونان برای اولین بار در 01978-12-22 ۲۲ دسامبر ۱۹۷۸ (Naval Ensign 1828-1978, National Flag 1969-70; 1978 to date) به رسمیت شناخته شد.به عنوان پرچم ملی و نشان ملی یومنان شناخته می‌شود و همچنین دارای تناسب ۲:۳ یعنی نسبت طلایی که خود ریشه ی یونانی دارد می‌باشد.

تماس با ماتماس باما