اخذ اقامت یونان

  • اقامت یونان

  • مهاجرت یونان

  • اخذ ویزای یونان

  • مترجم زبان یونانی

  • سرمایه گذاری یونان

  • وکالت مهاجرت یونان

اخذ اقامت یونان

 اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان


اقامت یونان یکی محبوب ترین روشهای اخذ اقامت اروپا توسط هموطنان ایرانی می باشد. این روش آسانترین و سریعترین روش اخذ اقامت اروپاست. این نوع اقامت یونان بدون سرمایه گذاری ، بدون ثبت شرکت می باشد و متقاضی معاف از پرداخت مالیات در کشور یونان است. این کشور با طبیعت بکر و بی نظیر و تاریخچه ای غنی میتواند مقصد مناسبی برای مهاجرت ایرانیان باشد.علاوه براینکه شرایط و تسهیلات مناسبی برای مهاجران توسط دولت یونان در نظر گرفته شده است.بنابر این اقامت یونان میتواند گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرت باشد.

یونان با بیش از شصت جزیره قابل سکونت، مکان های تاریخی که چهار هزاره، سواحل بتونی و ارتفاعات کوهستانی را در بر می گیرد و طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری در یونان برای کشف، بعنوان یکی از محبوب ترین مناطق گردشگری در اروپا نیز میباشد.
اقامت یونان
مزایای اخذ اقامت یونان با قانون تمکن مالی

حق سفر بدون محدویت زمانی در تمام نواحی شنگن بدون نیاز به ویزا

حق زندگی در کشورهای عضو شنگن

حق تمدید سالانه مجوز اقامت
سهولت در تمدید اقامت

عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور یونان
عدم نیاز به مدرک زبان

حق ورود و خروج بدون محدودیت به کشور یونان

حق راه اندازی کسب و کار آزادانه

حق تحصیل فرزندان در تمام نواحی حوزه شنگن
امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهای اروپایی با کارت اقامت یونان


اخذ اقامت یونان از طریق قانون تمکن مالی برای خانواده

براساس قوانین مهاجرت، دولت یونان برای افراد غیر اروپایی که دارای تمکن مالی در کشور خود هستند مجوز اقامت یونان را صادر میکند. مجوز اقامت یونان به افراد کشور های خارجی در صورت که دارای تمکن مالی هستند و توانایی پوشش هزینه های خود و خانواده خود را از طریق منابع غیر کاری دارا میباشند اعطا میشود. بر اساس قوانین کشور یونان مجوز اقامت از طریق تمکن مالی در ابتدا دو ساله بوده و سپس سه ساله تمدید میشود.

هنگامی که اتباع غیر اروپایی موفق به اخذ این نوع اقامت شوند می توانند در یونان زندگی کرده و بدون نیاز به ویزا به تمام نقاط حوزه شنگن رفت و آمد کنند. اتباع کشورهای ثالث می توانند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت اخذ نمایند. سرپرست خانواده باید مدارکی دال بر توانایی پوشش هزینه های خود و اعضای خانواده خود را ارائه کند.
افراد واجد شرایط اخذ اقامت کشور یونان از طریق قانون تمکن مالی

افراد متمکن با درآمد ثابت ماهیانه واجد شرایط اخذ اقامت یونان می باشند، شرط درآمد کافی باید برای هر یک از اعضای خانواده وجود داشته باشد.

حداقل درآمد 2.000 یورو در ماه است و در صورتی که اعضای خانواده شخص نیز افزوده شوند ، 20% برای همسر و 15% برای هر کودک به درآمد ثابت ماهانه فرد متقاضی افزوده می شود.

درآمد ماهانه توسط حقوق بازنشستگی در خارج از کشور، اجاره نامه های ملکی، حساب بانکی و مدارک دیگر به اثبات می رسد.

توجه داشته باشید مبلغ درآمد ماهیانه برای اقامت یونان به مدت دو سال، باید در حساب بانکی ایرانی متقاضی موجود باشد! این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر بتوانید آن را تامین کنید و با ارائه گردش حساب سه ماه اثبات نمائید که این وجه از قبل در حساب شما موجود بوده است، متقاضی واجد الشرایط دریافت اقامت یونان می باشد.

فرد متقاضی ثابت می کند که با توجه به منابع مالی که وی داراست نیاز به استخدام شدن در اروپا ندارد.
شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان

متقاضی مدارکی دال بر اینکه دارای استطاعت مالی میباشد و نیازی به کار کردن و استخدام شدن در اروپا ندارد ارائه دهد.
متقاضی قبلا به کشور یونان سفر کرده باشد.
متقاضی میبایست نسبت به اخذ ویزای تایپ D اقدام نماید جهت سفر به یونان و انجام امور اداری.
متقاضی اقامت یونان می بایست بیمه نامه پزشکی برای پوشش کامل از مراقبت های پزشکی و هر گونه هزینه های پزشکی که ممکن است در طول اقامت در یونان به وجود آید تهیه نماید.
همچنین نسبت تهیه آدرس قانونی در کشور یونان اقدام کرده و آدرسی معتبر را به دولت ارائه دهد.
آژانس مهاجرتی آوانا میتواند این پروسه را برای تمامی هموطنان به صورت تضمنی انجام دهد.

تماس با ماتماس باما