کشف مقبره باستانی در یونان

  • اقامت یونان
  • مهاجرت یونان
  • اخذ ویزای یونان
  • مترجم زبان یونانی
  • سرمایه گذاری یونان
  • وکالت مهاجرت یونان

کشف مقبره باستانی در یونان

کشف مقبره باستانی در یونان

کشف مقبره باستانی در یونان


باستان‌شناسان در جریان حفاری‌های خود در یونان، به بقایای یک مقبره باستانی متعلق به یکی از اشراف‌زادگان «عصر هلنیستی» برخوردند.
باستان‌شناسان این مقبره باستانی را در جریان کاوش در «Mavropigi»، روستایی واقع در شمال یونان کشف کردند. بقایای این مقبره، یک و نیم متر پایین‌تر از بقایای یک ساختمانتخریب شده قرار داشت. به گفته این تیم باستان شناسی، استخوان‌های کشف شده متعلق به زنی اشراف‌زاده است که در اواخر دوران «هلنیستی» یا نزدیک به اواخر قرن اول پیش از میلاد مسیح دفن شده است.

علاوه بر بقایای اسکلت،‌ تعدادی ظروف شیشه‌ای کوچک که گمان می‌رود برای نگهداری عطر مورد استفاده قرار می‌گرفته است به همراه چندین ظرف سفالی نیز در مقبره قرار داشتند.

به نظر می‌رسد، جسد این فرد همراه با تاجی از طلا و لباسی با الیاف نازکی از جنس طلا در مقبره قرار داده شده است. باستان‌شناسان معتقدند شیئی از جنس طلا که به شکل یک برگ کوچک طراحی شده بود نیز در دهان این فرد قرار داده شده بود.

مدیر اداره آثار باستانی منطقه‌ای که این مقبره در آن کشف شده است بیان کرد:« با توجه به آثار و شواهد کشف شده، می‌توان نتیجه گرفت این مقبره به یک زن ثروتمند تعلق دارد. بقایایی که در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفته‌اند، به یک فرد مهم و ثروتمند زمان خود تعلق دارد.»‌

اما جالب‌ترین نکته این اکتشاف، وجود تختی از جنس برنز در مقبره بود که در زیر استخوان مدفون شده بود.

یکی از اعضای این تیم استان‌شناسی در مصاحبه‌ای بیان کرد: «هنوز مطمئن نیستیم که این تخت برنزی برای این فرد دفن‌شده ساخته شده‌ است یا اینکه قرار دادن یک تخت برنزی در مقبره جزو یکی از آداب و رسوم مراسم تدفین در عصر «هلنیستی» به شمار می‌رفته است. پیش از این تکه‌هایی از تخت‌های مسی در قسمت‌های مختلف یونان و نواحی نزدیک به این منطقه کشف شده بود، اما کشف یک تخت سالم برنزی در یک مقبره تاکنون سابقه نداشته است.»‌

به گفته باستان‌شناسان این اکتشاف اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با آداب و رسوم مراسم تدفین در عصر «هلنیستی» ارائه می دهد. برای مثال وجود شیشه‌های عطر کوچک نشان‌می‌دهد، یکی از رسوم مراسم تدفین، ‌معطر کردن جسد پیش از خاکسپاری است.

کشف مقبره‌های باستانی همواره از مهم ترین اکتشافات در دنیای باستان‌شناسی محسوب می‌شود چرا که به واسطه این اکتشافات اطلاعات جدیدی در رابطه با دیدگاه گذشتگان در رابطه با مرگ، جایگاه و طبقات اجتماعی مردم مناطق مختلف و آداب رسوم آن‌ها بدست می‌آید.

عصر یا تمدن «هلنیستی» به بازه‌ی زمانی ۳۲۳ پیش از میلاد مسیح تا ۲۷ پیش از میلاد مسیح همزمان با پدید آمدن امپراطوری روم گفته می‌شود.


تماس با ماتماس باما