آغاز بازدید از ویرانه‌های آتن

  • اقامت یونان
  • مهاجرت یونان
  • اخذ ویزای یونان
  • مترجم زبان یونانی
  • سرمایه گذاری یونان
  • وکالت مهاجرت یونان

آغاز بازدید از ویرانه‌های آتن

آغاز بازدید از ویرانه‌های آتن

آغاز بازدید از ویرانه‌های آتن


به مناسبت دهمین سالگرد افتتاح موزه «آکروپولیس» یونان ‌این موزه امکان بازدید از بخشی از ویرانه‌های شهر باستانی «‌آتن‌» ‌را برای گردشگران فراهم کرده است.
موزه «‌آکروپولیس» که بخش بزرگی از گنجینه شهر باستانی «آتن» را در خود جای داده است، این بار برای اولین بار بازدید نزدیک و تردد در منطقه‌کاوشی ویرانه‌های شهر باستانی «‌آتن» را برای بازدیدکنندگان و علاقه مندان به آثار باستانی یونان میسر کرده است.

این فضای ۴ هزار متر مربعی که در زیر موزه قرار دارد شامل ویرانه‌های حمام باستانی، خانه‌ها، چاه‌ها، خیابان‌ها و غیره می‌شود. این ویرانه‌ها به دوران منسوب به «‌یونان کلاسیک» باز می‌گردند.

مدیر موزه «‌آکروپولیس» بیان کرد: «بازدیدکنندگان می‌توانند در ویرانه‌های شهر باستانی «‌آتن» قدم بردارند و از نزدیک از آثار باستانی این شهر دیدن کنند.»‌

یکی از بخش‌های مهم این مکان تاریخی خانه یک فرد آتنی ثروتمند است که قدمت آن به قرن ششم پس از میلاد باز می‌گردد.

با توجه به اسناد تاریخی این مکان باستانی ۵۰۰۰ هزار سال پیش خانه اولین مردمان «آتن» باستان بوده است.

این ویرانه‌ها برای اولین بار در جریان ساخت و ساز موزه «آکروپوایس» در فاصله زمانی سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۴ کشف شد، اما پیش از این تنها بخشی از این ویرانه‌ها از طریق کفپوش شیشه‌ای در ورودی مشخص بود.

آثار باستانی که در جریان کاوش این منطقه کشف شده‌اند، بعدها در همین موزه به نمایش عموم گذاشته خواهند شد.

این موزه که بر روی تپه‌ی «‌آکروپولیس» واقع شده است خانه مجسمه‌های نفیس یونان باستان از جمله آثار باستانی معبد «پارتنون» یکی از تاثیرگذارترین بناهای تمدن غرب و مرکز گردشگری نیز است.

از زمان افتتاح موزه «‌آکروپولیس» در سال ۲۰۰۹، این موزه تاکنون میزبان ۱۴.۵ بازدیدکننده بوده است.

این موزه که توسط معمار برجسته سوئیسی-فرانسوی طراحی شده است، در سه طبقه آثار باستانی دوران طلایی آتن را به نمایش می‌گذارد و یکی از دو مکان باستان‌شناسی مهم یونان به شمار می‌آید.

تماس با ماتماس باما