ارتش مشهور چین به هنر یونانی گره خورد

  • اقامت یونان
  • مهاجرت یونان
  • اخذ ویزای یونان
  • مترجم زبان یونانی
  • سرمایه گذاری یونان
  • وکالت مهاجرت یونان

ارتش مشهور چین به هنر یونانی گره خورد

ارتش مشهور چین به هنر یونانی گره خورد

ارتش مشهور چین به هنر یونانی گره خورد


حتما تا به حال از ارتش سفالین چین شنیده اید. این اثر تاریخی باستانی یکی از قدیمی ترین و با ارزش ترین و شگفنت انگیز ترین اثار باستانی چین است.شباهت‌های مجسمه‌های مشهور «ارتش سفالین» چین با مجسمه‌های یونان باستان از نظر سبک ساخت،‌ باعث شده تا برخی باستان‌شناسان احتمال ساخت ارتش مشهور چینی تحت نظر یک مجسمه‌ساز یونانی را بدهند.
در سال ۱۹۷۱ در شهر «شی آن» توسط یک کشاورز که به طور اتفاقی حین حفاری زمینش به تکه‌هایی از مجسمه «ارتش سفالین»‌ چین برخورد کرد ، کشف شد.

«ارتش سفالین» شامل هشت‌هزار سرباز،‌ ۱۳۰ ارابه به همراه ۵۲۹ اسب و ۱۵۰ اسب‌ سواری می‌شود که در فاصله یک مایلی مقبره اولین امپراطور چین «چین شی هوآن» که در سال ۲۲۱ پیش از میلاد این سرزمین را متحد کرده است مدفون شده‌ بود.

باستان‌شناسان میگویند بنا به سنت ها و باور های چینی این ارتش عظیم سفالین به منظور محافظت از امپراطور در زندگی پس از مرگش در این مکان قرار گرفته‌اند.

ساخت آرامگاه‌ امپراطور«هوآن» از سال ۲۴۶ پیش از میلاد و درست در زمانی که این امپراطور به روی تخت نشست، آغاز شد.‌ در حدود ۷۰۰ هزار کارگر در ساخت این آرامگاه مشارکت داشته‌اند.

این مجسمه‌ها که در اندازه واقعی یک انسان ساخته ‌شده‌اند و هرکدام چهره واقعی و منحصر به‌فرد خود را دارند و این دقت در سلاخت این تندیس ها سبب شده تا باستان‌شناسان به این نتیجه برسند که ارتش مشهور چینی زیر نظر یک مجسمه‌ساز یونانی ساخته شده است. زیرا یونانی‌ها به عنوان پیشرو در مجسمه سازی بسیاد دقیق و رئال هستند. و اساتید بزرگ مجسمه سازی و پیشینه ی غنی این هنر مربوط به یونانیان است.

دلیل این نظریه با ستان شناسان اینست که مجسمه‌ها در چین پیش از ساخت مجسمه‌های ارتش سفالین، تنها در مقیاس ۲۰ سانتی‌متری ساخته می‌شدند و در هنر چین ساخت تندیس انسان در ابعاد واقعی پیشینه ای ندارد.

تماس با ماتماس باما