مشاوره خرید ملک در یونان

  • اقامت یونان

  • مهاجرت یونان

  • اخذ ویزای یونان

  • مترجم زبان یونانی

  • سرمایه گذاری یونان

  • وکالت مهاجرت یونان

مشاوره خرید ملک در یونان

مشاوره خرید ملک در یونان

مشاوره خرید ملک در یونان


خرید ملک از سال 2016 در کشور یونان با توجه به رشد قیمت ها و افزایش خریداران بالقوه خارجی سرمایه گذاری مورد توجه قرار گرفته و جذابیت خاص را برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی پیدا کرده است.
دلیل اصلی جذابیت آن قیمت بسیار پایین آن می باشد که علت آن نیز ورشکستگی کشور یونان در سال 2010 است. بعد از ان ورشکستگی کشور یونان دررکود بی سابقه 6 ساله فرو رفت و قیمت املاک در یونان شاهد افت قریب به 400 درصدی مستند به آمار اداره ثبت املاک یونان شد. عدم معامله در این سال ها قیمت املاک را در کشور یونان به طرز باورنکردنی در مقایسه با اتحادیه اروپا پایین آورده، فراموش نکنیم کشور یونان با توجه به قرار گرفتن در جنوب اروپا و داشتن خط ساحلی فراوان با دریای مدیترانه و ساحل اژه از بهترین آب و هوا در اروپا برخوردار است و نزدیکی به دریا مناظر بی نظیری برای ساختمان های این کشور ایجاد کرده است، با در نظر گرفتن این 2 امر در کنارهم یعنی قیمت پایین املاک و مناظر زیبا و آب و هوای مناسب مدیترانه ای که در اروپا کم یاب می باشد ، می توان انتظار داشت امروز که یونان از فشارهای گوناکون کشور آلمان بیرون آمده و اقتصاد آن رو به رشد می باشد و همچنین دارای توریست 35 میلیونی در سال کشور یونان ، چرا املاک و مستغلات در یونان افزایش قیمت را بصورت محسوس به خود می بیند.
زمینی به مساحت 406 متر مربع در منطقه مرفه نشین شهرآتن با داشتن منظره بسیار زیبا از شهر و دریا در فاصله 5 دقیقه از مترو و محله های خرید با قیمت 1500 یورو برهر متر مربع می باشد. می توان با مقایسه با شهری همچون تهران در منطقه با متراژ متوسط بدون اندک چشم انداز نمی توان زمین را با این قیمت خریداری کرد.
با توجه به مقاله ها و تفسیر های کارشناسان این امر افزایش قیمت ها در این حوزه در کشور یونان تا برگشت قیمت ها به قیمت های فروش قبل از سال 2010 یعنی قبل از ورشکستگی ادامه خواهد داشت. زمین های منطقه مورد مثال بالا تا قبل از سال های 2010 در حدود 4000 یورو در هرمتر مربع مورد معامله قرار می گرفته است.
حال با داشتن این مثال بیشتر به دلایل جذابیت حوزه املاک کشور یونان پی می بریم در مقوله املاک در دنیا همواره دستخوش صعود و فرودها تحت تاثیر عوامل گوناگون می باشد که با مطالعه دقیق تر باید وارد این بازار شد.

تماس با ماتماس باما